SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Nöroloji
Nöroloji Servisi klinik, laboratuar, poliklinik, araştırma ve eğitim hizmetlerine devam etmektedir.

Klinik Hizmetleri: Nöroloji Servisi 30 yataklı olup, 8 bayan, 8 erkek ve 16 er yatağı ayrıca 5 yataklı bir yoğun bakım birimi mevcuttur. Serviste yoğun biçimde tüm nörolojik rahatsızlıklara ve bunların komplikasyonlarına yönelik tedaviler sürdürülmektedir. Tüm tedavilerde literatür ışığında en yeni ve kabul gören yaklaşımlar sergilenmektedir.

Laboratuar Hizmetleri: Nöroloji Servisi’ne bağlı EEG-EMG-EP (elektronörofizyoloji) Laboratuarında elektroensefalografi, elektronöromyografi ve uyandırılmış potansiyeller (SEP, VEP, BAEP, MEP) yoğun biçimde uygulanmaktadır. Bu birimde EMG ve EP tetkiklerini servisimizde görevli öğretim üyeleri gerçekleştirmekte, EEG’ler ise servisimizde görevli EEG teknisyeni tarafından gerçekleştirildikten sonra yine öğretim üyelerimiz tarafından değerlendirilmekte ve yorumlanmaktadır. EEG laboratuvarımızda EEG-video monitörizasyon, ambulatuar EEG olanakları bulunmaktadır. Nörofizyoloji laboratuvarı içerisinde 2 yataklı Uyku Bölümü (Polisomnografi) yaklaşık 4 yıldır hizmet vermektedir.

Poliklinik Hizmetleri: Nöroloji Servisine bağlı subay-astsubay polikliniğinde her gün hizmet verilmekte, başvuruda bulunan sevkli ve sevksiz hastalara bakılmaktadır. Ayrıca ayrı bir er polikliniği mevcut olup burada da başvuran tüm sevkli er ve asker adayları muayene edilmekte, tedavi ve tetkikler planlanmakta, hastalar izlenmektedir. Poliklinik hizmetleri uzman hekim tarafından yürütülmektedir. Ayrıca akademik kadromuz ve uzman hekimlerimiz tarafından randevulu olarak özelleşmiş poliklinik hizmeti verilmektedir.

 

DOKTORLAR

 

Prof.Dr. Mehmet Fatih ÖZDAĞ

Doç.Dr. Mehmet Güney ŞENOL

Doç.Dr. Rıfat Erdem TOĞROL

Doç.Dr. Hakan TEKELİ

Doç.Dr. Mustafa Tansel KENDİRLİ

Uzman Dr. Bilgin ÖZTÜRK

Uzman Dr. Serkan DEMİR

Uzman Dr. Ercan KÖSE

Uzman Dr. Tuğrul DOĞAN

Uzman Dr. Miraç Aysen ÜNSAL

Uzman Dr. MUSTAFA KARAOĞLAN

Uzman Dr. UĞUR BURAK ŞİMŞEKSkip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin