SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Başhekim Yardımcıları
Uz.Dr. Fatih ÖZTEKİN

Başhekim Yardımcısı

1963 yılında İstanbul’da  doğdu.  1980 yılında  İstanbul  Haydarpaşa Lisesi’nden mezun oldu.  İstanbul Üniversitesi  İstanbul  Tıp Fakültesini 1986 yılında bitirip, Siirt ili Beşiri ilçesi Sağlık Merkezinde mecburi hizmetine başladı.  Buradayken, 1986 Devlet ihtisas sınavında İstanbul Göztepe SSK Eğitim Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde eğitim hakkı kazandı. 1991 yılında Uzman oldu ve Erzurum Numune Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladı. Yedeksubay görevini 1992-1993 yıllarında İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi ve 100 Yataklı Van Jandarma Hastanesinde tamamladı. 1993 yılında eğitim aldığı SSK Göztepe Eğitim Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği Başasistanı olarak atandı. SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devri ile birlikte 2005 yılında aynı Hastanede Başhekim Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2012 yılı ekim ayına kadar bu görevde kaldı. Bu tarihten sonra Erenköy Ruh ve sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine tayin oldu. 2013-2014 yıllarında bu hastanede Başhekim Yardımcısı olarak görev aldı. 2010 yılından sonra Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Emlak ve Emlak Yöneticiliği programlarını bitirdi. Evli ve bir çocuk babasıdır.

                                                           

                   

                                     

                                                              Op.Dr. Yaşar ÇELİK

                                                               Başhekim Yardımcısı       

1967 yılında İstanbul  Beykoz’da doğdu. İlkokulu Beykoz Riva Köyü İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Ümraniye Ortaokulu ve Ümraniye Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 1990 yılında bu fakülteden mezun oldu. 1 yıl Gümüşhane Merkez sağlık Ocağında mecburi hizmet görevini müteakip Tıpta Uzmanlık sınavında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji A.B.D’nı kazanarak 1991 yılında bu klinikte üroloji asistanlığı görevine başladı. 1996 yılında uzmanlık eğitimin tamamladı ve üroloji uzmanı oldu. Vatani görevi için yedek subay uzman doktor olarak Girne Asker hastanesine görevlendirildi. Askerlik görevi sonrası bir süre özel hastanelerde üroloji uzmanı olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Okmeydanı’nda bulunan Darülaceze Müessese Müdürlüğü’ne açıktan üroloji uzmanı olarak atandı. 8 yıl Sultan Abdülhamid Han tarafından yaptırılmış olan bu kurumda görev yaptıktan sonra 2005 yılında Beykoz Devlet Hastanesi’ne üroloji uzmanı olarak naklen atandı. Bu hastanede 2.5 yıl uzman hekim olarak çalıştıktan sonra aynı hastanede 2007 yılında başhekim yardımcılığı görevine getirildi. 2010 yılında Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Beykoz Devlet Hastanesi’nde 5yıl başhekim yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2012 yılında Kamu Hastane Birlikleri’nin kurulması ile birlikte Beykoz Devlet Hastanesi’nin Hastane Yöneticisi olarak sözleşme imzaladı. 2015 yılı Ocak ayında sözleşmesinin bitimiyle birlikte aynı hastanedeki üroloji uzmanlığı görevine geri döndü. 1 Eylül 2016 tarihinde Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak sözleşme imzaladı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

 

 

 

Uz.Dr. Bengü ŞAYLAN

Başhekim Yardımcısı

 

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1997-2002       Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi

2003-              Siirt Verem Savaş Dispanseri

2003-2004       Kadıköy Verem Savaş Dispanseri

2004-2014       Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Servisi İdari Sorumlusu

2010               Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım

2015               Haydarpaşa Numune Hastanesi Validebağ Uyku Merkezi

 

Eğitimler:

2008-2010      İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Eğitimi

2011                Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi Uygulama Laboratuvarında Uyku Hastalıkları EğitimiSkip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin