SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Beyin ve Sinir Cerrahisi
Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Servisi'nde halen 2 Profesör, 2 Yardımcı Doçent ve 1 Uzman Hekim görev yapmaktadır. Kuruluşundan günümüze kadar 14 Asistan eğitimlerini tamamlayarak Uzman Hekim unvanı almış olup, halen 3 asistan Nöroşirurji uzmanlık eğitimlerine devam etmektedir.

Poliklinik hizmetleri uzman hekimler tarafından yürütülmekte olup yılda ortalama 8000 hasta müracaat etmektedir. Kliniğimizde yılda ortalama 650 olgu öpere edilerek tedavisi gerçekleştirilmektedir. Beyin ve Sinir Cerrahisi ameliyathanesi tüm çağdaş cerrahi olanaklarına sahiptir. Mikrocerrahi teknikleri ile yapılan kraniyal ve spinal ameliyatlar, Endoskopik beyin ve hipofiz ameliyatları yapılmaktadır. İntraoperatifNöronavigasyon sistemi halen faaldir. Stereotaksi sistemi sayesinde biopsi yapılabilmektedir. Ağrı tedavisi yapılmaktadır. Periferik sinir lezyonu ameliyatları yapılmaktadır.

Beyin ve Sinir Cerrahi Servisi 30 yataklı olup 4 yataklı modern bir yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım ünitesinde tabipler, konusunda yetişmiş hemşireler ve diğer sağlık personeli kesintisiz hizmet vermektedir.

Prof.Tbp.Kd.Alb.Mehmet Nusret DEMİRCAN tarafından editörlüğü yapılıp kaleme alınan Periferik Sinir Cerrahisi (ISBN:978-975-01875-9-9) Ankara-2008 adlı eser ile tüm meslektaşlarımızla cerrahi tecrübelerimiz ve bilgilerimiz paylaşılmıştır.

Halen Kliniğimizden 45 yurtdışı hakemli dergide yayın mevcut olup gerek Klinik çalışmalar gerekse deneysel çalışmalar devam etmektedir.

 

DOKTORLAR

Prof.Dr. Bülent DÜZ

 
Yrd.Doç.Dr. Hakan ŞİMŞEK
Op.Dr. Serhat PUSAT
Op.Dr. Ahmet EROĞLU
Op.Dr. Emre ZORLU


Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin