SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Klinik Eğitim ve İdari Sorumlusu

Doç.Dr. İ. Engin ÇEKİN

 

Öğretim Üyeleri                            

Doç.Dr. B. Evren ERKUL               

                              

Uzmanlar                                          

Op.Dr. Sergül ULUS       

Op.Dr. Erbil KILIÇ                                            

Op.Dr. Onuralp KURT   

Op.Dr. Ömer BİLAÇ

Op. Dr. Doğan PINAR  

Op. Dr. M. Emrah KINAL

       

                               

Asistanlar                          

Dr. Muammer DOĞAN                

Dr. Hakan ÜRETEN         

Dr. M. Enes ÖZER                           

Dr. Erdem ÜRÜN                            

 

Odyolog                             

Ayça LÜLECİOĞLU          

 

Odyometrist

Sercan ÜNLÜ

 

Servis Sorumlu Hemşiresi

Ayfer GÜMÜŞ

 

Hemşireler

Zeynep KUL

Funda BIYIKLI

Ayşegül BABAYİĞİT

Fatma DİŞLİ

Derya YURT

 

Hasta Bakım Personeli

 Arif KOÇYİĞİT

Satılmış DURLANIK

Bülent KARAGÖZ

 

TARİHÇE

Haydarpaşa Asker Hastanesi Sultan Abdülmecid’in Selimiye kışlası civarında bir hastane yapılması hakkında verdiği irade üzerine 1844 tarihinde yapımına başlanmış, 1845 yılında tamamlanarak 1846 yılında hasta kabulüne imkan sağlanmıştır. 1912 yılında hastanemizde ilk modern Kulak Burun Boğaz şubesi tesis edilmiştir. Zaman içinde gittikçe gelişen hastane 1 Ekim 1985 tarihinden itibaren “Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi” adını alarak hizmet vermeye başlamış ve bu tarihten itibaren de uzmanlık eğitimi vermeye başlamıştır. 1985 yılında tarihi binada hizmet veren kliniğimiz 1989’da halen dahili hastalıklar binası olarak hizmet veren yere taşınmış olup, 2006 yılından itibaren de yeni cerrahi binada hizmet vermeye başlamıştır. 2016 yılında hastanemiz Sağlık Bakanlığı bünyesinde T.C. Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlanarak ismi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Kliniğimiz bu güne kadar toplam 40 uzman doktor mezun etmiştir.

 

Klinik Eski Şefleri

Prof. Dr. Hasan CANDAN (1985-2006)

Prof. Dr. İ.Ethem POYRAZOĞLU (2006-2008)

Prof. Dr. Atila GÜNGÖR (2008-2016)

 

KBB HASTALIKLARI KLİNİĞİ

 Kliniğimiz 2 doçent, 4 uzman ve 4 asistanla çalışmalarına devam etmektedir. Bir odyolog, bir odyometrist ve 6 hemşirenin görev yaptığı 22 yataklı kliniğimizde yılda yaklaşık 30.000 poliklinik muayenesi, 10.000 odyovestibüler test yapılmakta, 1200 hasta yatarak tedavi görmekte ve 1000 hasta ameliyat edilmektedir. Odalar 1, 2 ve 4 kişilik olup tüm odalarda TV, buzdolabı, klima, banyo-wc mevcuttur.

 

EĞİTİM VE AMELİYATLAR

Haftanın iki gününde seminer ve literatür, bir gününde ise olgu sunumu toplantıları yapılmaktadır. Kliniğimizde haftanın 5 günü baş-boyun kanser ameliyatları, septorinoplasti, horlama cerrahisi, endolaringeal mikrocerrahi, kulak ameliyatları, navigasyon eşliğinde endoskopik sinüs cerrahisi, balon sinoplasti ve radyofrekans cerrahileri rutin olarak yapılmakta ve bu konularda uzmanlık eğitimi verilmektedir. Ayrıca beyin cerrahisi kliniğiyle ortaklaşa endoskopik hipofiz cerrahisi ve göz hastalıkları kliniğiyle ortaklaşa dakriyosistorinostomi operasyonları yapılmaktadır. Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin